| 1234abcd a întrebat:

Cam cate aplicatii pot pune pe un iphon 4 cu 8gb?

Răspuns Câştigător
| j1NNNx a răspuns:

Depinde de marimea fiecareia, daca sunt foarte mari, poti pune putin (asta e de logica). Dar de obicei daca iei multe iti fac lag la telefon, si cel mai bine iti iei 30-40 dupa cand nu iti mai sunt utile le stergi si iei altele.

| 1234abcd explică (pentru j1NNNx):

Daca pun card de memorie pot lua mai multe?

| j1NNNx a răspuns (pentru 1234abcd):

Da, dar degeaba ai card de memorie daca tu le bagi in memoria telefonului (ti-am zis in caz de nu stii). Daca bagi aplicatiile in card este mai bine deoarece nu incarci memoria telefonului. Si cred ca daca sunt multe jocuri ocupa memoria RAM chiar daca sunt pe card sau pe telefon.

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru 1234abcd):

Nu exista card de memorie la aifon.

| suntserios a răspuns (pentru j1NNNx):

In primul rand RAM ul e ocupat doar de aplicatiile care ruleaza. Una e memoria RAM, asta memoria de stocare.

In al doilea rand Iphone nu are slot de card.

In al treilea rand cate aplicatii ai vrea sa instalezi de umpli 8 GB?

| j1NNNx a răspuns (pentru 1234abcd):

Concluzia finala: Daca vrei sa iti mearga bine, nu intra in 1000 de aplicatii. Si cand termini treaba iesi din ele din task manager

| 1234abcd explică (pentru suntserios):

Deci incap multe? si poze si muzica?

| j1NNNx a răspuns (pentru 1234abcd):

La 8Gb intra multe, dar nu intra fara sa le inchizi.