| cetateandezgustat a întrebat:

Care telefoane ieftine se aud puternic? (cand vorbesc, nu cand ascult muzica)

As dori un telefon (nu ma intereseaza daca e smartphone sau nu) care sa scoata sunete puternice astfel incat sa aud persoana cu care vorbesc chiar daca ma aflu intr-un loc galagios.

Nu ma intereseaza difuzorul de pe spate, folosit cand suna telefonul, ci cel care reproduce vocea interlocuorului.

As dori ceva in intervalul 200 RON - 700 RON.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Pe un smartphone cu android, merge instalata aplicatia Automatic Call Recorder sau Inregistrare apeluri (Appliqato) (se gaseste in Google Play). Aplicatia are in setari "Activare automata difuzor" care face ca la fiecare apel sa se porneasca difuzorul de pe spate, deci presupun ca se va auzi bine si in locuri galagioase. In plus apelurile pot fi inregistrate automat daca dorim acest lucru. Eu de mult timp nu mai folosesc difuzorul de ureche. Singura problema e ca in acest fel conversatia e auzita de toti happy

| murgumarius a răspuns:

Urechea umană percepe sunete între 16-20000 hz. Puterea w acustică este data de watii reali RMS. Încearcă firme cunoscute si pentru seniori. Ei se bazeaza pe oameni cu auz prost si vedere proastă. Încearcă MYPHONE sau NOKIA.

| akashi4 a răspuns:

Recomand evolio m4 magic este perfect pentru ce vrei tu. Costa 400 lei