| mircea22 a întrebat:

Ce ați alege intre un ALLVIEW V3 Viper si un Samsung galaxi j5 2016?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Samsung e Samsung chit că modelul e cam vechi.
Allview e brand de petarde. Brand "românesc"! Ha! Glumă proastă!
Produsele Allview nu sunt altceva decât chinezării ieftine "făcute noaptea cu lumina stinsă". Nu oferă suport pentru produsele lor, garanția la baterie e de 12 luni, etc. Dacă nu mă crezi mergi în oricare service de telefoane, întreabă-i dacă poți să aduci la reparat un telefon Allview și vezi ce reacție au!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru gabicoo):

Logica de roman tipic.Ne place Samsung ca are toata lumea si tot ce provine de la noi este prost (bine Allview chiar este un brand prost, dar tu spui asta ca asa zicea lumea nu ca ai avea tu vreo opinie)

Auzi, uite eu te intreb ceva.
Ce parere ai despre telefoanele Xiaomi (este ok daca nu ai auzit de ele te poti informa o zi si cand consideri ca sti destule raspunde-mi)

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi despre ce bani discutam. As lua un Xiaomi Mi A1, ca e vreo 600 RON acum si in cel mai rau caz o sa ramii cu un telefon decent cu Android Pie. In cel mai bun caz, o sa primeasca si Android Q.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tu dai voturi nefolositor și eronat numai atunci când te plictisești?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dau chiar destul de rar. Pe de alta parte, in locul tau nu as comenta cand debitez enormitati de genul "dacă vrei telefon pentru vorbit și internet, atunci Samsung" sau o dau cu telefon acceptabil la 1000 RON P Smart 2019 pentru gaming...

| gelu1970 a răspuns:

Dintre cele două nu aleg nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma faci sa rad. Nici unul dintre cele doua... În fine, dar dacă vrei telefon pentru vorbit și internet, atunci Samsung. Allview nu recomand nici la dușmani. Dar dacă vrei telefon pentru gaming, nici unul dintre cele doua. Un telefon pentru gaming sare lejer de 1000 lei. Abia am găsit eu ceva acceptabil la 1000 lei : Huawei P Smart 2019.

| GopnikulBogdan a răspuns:

V3 e mai bun că gama J 2016 este slabă sau foarte slabă.
Dar ar fi J6 că e mai bun și că prețul este bun raportat.