| marimariaa99 a întrebat:

Ce este mai bun : iphone 5 sau Samsung galaxy note 2? vreau sa-mi iau un telefon si nustu pe care sal aleg big grin Fundita

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Galaxy note 2.
Cu toate ca e prea mare...chiar e ridicol sa incerci sa vorbesti la el.

Dar sincer sunt o risipa de bani amandoua.

Ti-as recomanda un galaxy Nexus :

http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-samsung-galaxy-nexus-23260190

In general mai ieftin decat cele 2, si cu performante asemanatoare.

| pwp a răspuns:

In momentul de fata cel mai bun smartphone este Samsung Galaxy s3.

| MaxKiller911 a răspuns:

Cele mai bune telefoane din lume, la ora actuala, sunt Samsung galaxy note 2 si Asus padfone 2 :D
Samsung-ul costa in jur de 2500-2900 lei, iar Asus-ul in jur de 3500, nu te lua dupa altii ca iphone este mai bun decat Samsung, pentru ca nu este asa deoarece nu au avut niciodata un telefon asa bun si de aceea comenteaza aiurea, iti dau niste link-uri unde sa le vezi :

http://www.youtube.com/watch?v=GMcLE9IFw0Q

http://www.youtube.com/watch?v=YahPANHt5Xo

| MYK3 a răspuns:

IPhone 5 e mai bun din toate punctele de vedere decat Samsung galaxy note 2
Adica il bate la orice test si ceva foarte important:
Arata mult mai bine estetic.

| TrustStyle a răspuns:

Mergi pe iphone 5 in cazul asta, galaxy note 2 e prea mare, crede-ma si are detalii foarte ciudate si culori ciudate...iti recomand galaxy s3 daca vrei ceva mai bun sau HTC one x

| 7Roby7 a răspuns:

Iati Samsung Galaxy mini2, e mult mai interesant decat cele doua si e o adevarata provocare sa ii sti toate setarile si toate aplicatiile, decat iphone5 care are multe defectiuni tehnice la setari si e prea sensibil ca sa fie telefon iar Samsung Galaxy Note2 e prea mare ca sa fie telefon si prea mic ca sa fie tableta.
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| victor73 a răspuns:

Samsung galaxy note

| Craftt a răspuns:

Depinde de ce îţi place ţie, iOS sau Android.

| Iasyxd a răspuns:

IPhone 5 este mult mai rezistent la cazaturi! uite dovada http://www.youtube.com/watch?v=6M5q5TRuAsY

| Adelyna987 a răspuns:

Eu zic sa iti iei un Samsung galaxy note 2 pentru ca poti face mai multe lucruri cu el si e pe jumatate telefon si pe cealalta jumatate tableta

| Vlad_Ionut_1997 a răspuns:

Iphonul 5

| Emy123456789 a răspuns:

Decat Iphone 5 sau Samsung galaxy note 2......Eu prefer Xperia S sau T

| anda13 a răspuns:

Eu sincer iti recomand iphone. Le-am tinut in mana pe amandoua si sincer note 2 ii prea mare si crede-ma ca nu o sa folosesti toate aplicatiile. Iphone ii mult mai practic si pentru o fata ii mult mai dragut. Eu am iphone 4s si sunt foarte multumita. Inainte am avut Samsung galaxy s2. Si daca ar fi sa aleg as alege iarasi Iphone. Sper ca te-am ajutat.

| Diamonds a răspuns:

Samsung galaxy note 2

| RaluBebe a răspuns:

Din cate stiu iphonul 5 este kel mai bun telefon

| roberto987seby a răspuns:

Samsung galaxy note 2 cai mai ieftin plus ca iphone 5 e la fel cu iphone 4s