| matrix100 a întrebat:

Ce inseamna sa root-ezi un telefon? care sunt avantajele si dejavantajele? Multumesc si fie ca cel mai bun raspuns sa castige fundawinking

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Inseamna a-i da sistemului de operare drepturi depline de administrator. Asadar daca ai unele aplicatii din sistem care nu pot fi dezinstalate, prin root poti face asta, sau daca ai un card micro sd poti muta aplicatiile pe card, si sunt mult mai multe beneficii. Singurul dezavantaj este faptul caprin aceasta procedura daca device-ul tau este in garantie, prin root vei pierde garantia.

Bft!