| vanessa12345 a întrebat:

Ce parere aveti despre Samsung C3300K white?

4 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Nu prea buna. Nu are 3G, are ecran rezistiv cu diagonala de doar 2, 4" (ceea ce e cam putin pentru un touchscreen) si doar 256K culori.
Memorie interna mica (nu-i bai aici, are slot de card), GPRS si EDGE de clasa 10 (exista si mai performante, asta nu e cine stie ce), nu are Wi-Fi, ci foloseste obositul de WAP 2.0.
In ceea ce priveste Bluetooth-ul, e ok, versiunea 2.1 se misca bine.
Camera principala slaba (1.3 MP mi se pare putin), filmeaza in calitate QCIF (nu grozava, deci) la 15 fps(hypnotized kill me, kill me now!) si nu are camera secundara, pe care oricum nu o puteai folosi pentru apeluri/conferinte video.
Bateria, mica pentru un touch, pare totusi sa faca fata, pentru ca ecranul e mic, putine culori.
Fara senzori de lumina si proximitate rolling eyes
Fara sistem de operare, n-am gasit nimic despre procesor si memorie RAM. De chipset grafic nici macar nu m-am interesat.

In concluzie, nu mi se pare bun daca ai de gand sa-l folosesti pentru video streaming, navigare intensa pe Internet, retele sociale. E bun ca un telefon normal (apeluri, eventual mesaje) care sa nu aiba tastatura fizica.
Sanatate!

| Noone4u a răspuns:

Din asta am eu. E super dragut, e micut si bun, singurul lucru care ma deranjeaza e ca nu are android, in rest e super, face poze bune chiar daca are camera micuta, se aude bine la el, ca are 2 difuzore. E ok!

| vanessa12345 explică (pentru Noone4u):

Da,si eu am unul si sunt foarte multumita, eu am intrebat aszta sa aud si alte pareri deoarece toti spun ca nu e bun fiindca e mic.E un telefon modern si singurul lucru care ma deranjeaza la el e ca trebuie sa ii platim internetul.

| Noone4u a răspuns (pentru vanessa12345):

Eu nu ii platesc internetul laughing Depinde si pe ce retea esti, si daca mic nu inseamna neaparat ca nnu e bun cum zic unii.