| Derkes a întrebat:

Ce pot face daca mi s-a spart geamul de la Samsung galaxy s7 edge? Il pot folosi cum il foloseam eu inainte, fara sa se mai sparga? De schimbat geamul nici gand, am auzit ca este foarte scump si nu merita.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai daca reactioneaza la gesturi il poti folosi ca inainte.

| Derkes explică (pentru Wr3nch):

Da, dar mi-e teama sa nu se extinda spartura.

| Wr3nch a răspuns:

Nu e chiar asa de scump sa iti schimbe sticla, mai ales daca nu planuiesti sa il schimbi in viitorul apropiat. De obicei nu e mai mult de 500 daca stai intr-un oras mare.

| Catrice a răspuns:

Doar geamul? De ce nu schimbi și ușa? rolling on the floor
Pai dacă merge, de ce sa nu îl folosești? Nu are cum sa se modifice dacă o sa îl folosești cu atenție.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

La telefoanele cu ecran curbat, este mai dificil de inlocuit sticla. In cazul ecranului de s7 edge, geamul se inlocuieste cu aparatura speciala, fiind procedura destul de costisitoare.
In jur de 500 ron este reparatia si daca te avantajeaza iti las mai jos niste link-uri:

https://www.mobitel.ro/service-telefoane-samsung/

https://www.servicetelefoanegsm.ro/service-samsung/