| Ionelarebela a întrebat:

Ce sa aleg Samsung Galaxy S Advance sau Samsung Galaxy S2? Vreau sa cumpar unul dintre ele pe alb. As alege S2 pentru ca logic este mai bun dar mi-e teama sa nu fie prea mare, prea "caramida". Primul l-am mai vazut la cineva si nu e chiar imens dar stiu ca S2-ul este mai mare, are un ecran mai mare, performante mai bune. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
In primul rand.Tu stii ca., caramida inseamna foarte GROS, nu? GS2 A fost cel mai subtire telefon peste 1 anwinking
Sau..probabil te referi la celelalte dimensiuni, nu? Ma. daca vii de la un ecran de 3.2", cu siguranta vei simti diferenta - Dar sunt sigur ca il vei putea tine in mana (chiar daca esti fata). Si dupa standardele actuale, 4.3" nu mai este chiar urias!
Si S Advance sa stii ca nu este cu mult mai mic- O diferenta de cativa milimetrii.
Normal, GS2 este NET superior telefonului S Advance. Si intotdeauna un 'Galaxy S(x)' va fi mai bun decat un alt 'Galaxy' cu aceleasi specificatii! Adica...gandeste-te ca GS2 a fost flagshipul samsungului pentru aproape 1 an! Si avand in vedere ca jumatate din cei ce folosesc telefoane au Samsung, crede-ma, au gandit telefonul acesta!
Daca esti instarita incat sa dai cu 200Ron mai mult, da, clar, alege Galaxy S2!
Sper ca te-am putut ajuta!

7 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

S 2 este mult mai bun.
Nu este caramida.

| Lynna a răspuns:

S2. Este mai bun, nu este exagerat de mare, are o prietena de-a mea.

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! eu le-am vazut pe amandoua si SIGUR este mai bun S2-ul,si nu, nu este caramida, ba chiar este potrivit ca marime, eu ti-l recomand pentru ca este un telefon frumos si performant.

| va2311paa a răspuns:

Sall! Eu as alege S2 pentru ca este mult mai performant chiar si androidu este mult mai bun adica S2 are Android OS, v2.3.4 (Gingerbread), v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), upgradable to v4.1 (Jelly Bean) iar S are Android OS, v2.3.6 (Gingerbread), upgradable to v4.1 (Jelly Bean) dar nu numai asta chiar si procesoru este foarte diferit S are Dual-core 1 GHz Cortex-A9 iar S2 are Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 S2 nu este de loc caramida intra pe http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php si o sa vezi diferenta. Funda?

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru va2311paa):

Salut. Imi poti spune, te rog, CUM este androidul mai bun la GS2 decat la GSAdvance?

| AndreiuuMrrr a răspuns (pentru va2311paa):

Uite si tu ce prostie ai scris laughing

" ndroidu este mult mai bun adica S2 are Android OS, v2.3.4 (Gingerbread), v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), upgradable to v4.1 (Jelly Bean) iar S are Android OS, v2.3.6 (Gingerbread), upgradable to v4.1 (Jelly Bean) "

Amandoua au v.4.1 laughing)

Mai bine taceai thinking

| adrianclaudiu a răspuns:

Pai, doamna drirginta are Samsung Galaxy s2 pe alb si e super... este foarte subtire dar este putin cam ''mare''. dar in ori ce caz eu as alege galaxy s2