| MariaVid a întrebat:

Ce sa fac daca atunci cand vreau sa imi instalez jocuri pe magazin play imi spune ca nu pot pentru ca trebuie sa fiu conectata la contul google Cum ma pot conecta? Dau funda raspunsului care ma va ajuta!

Răspuns Câştigător
| Gabriel9707 a răspuns:

Pai prima data trebuie sa stii daca ai un cont pe magazin play sau nu, daca ai unul se poate ca sa trebuiasca sa mergi la setari si sa intoduci parola din nou, daca nu ai un cont atunci trebuie sa iti creezi unul.

Ca sa verifici contul, intra la setari dupa care cauti cloud si conturi(poate fi diferit la tine, depinde de ce versiune de Android ai, dar e cam la fel), dai pe el, dupa aceea dai pe conturi si dupa dai pe google, verifica sa fie activata sincronizarea. Daca nu iti apare google cand dai pe conturi inseamna ca trebuie sa iti faci cont.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intra pe Google si fa-ti cont.