| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate întâmpla in cazul țepelor la abonamente in Anglia? Ma refer la telefoanele luate pe abonament si neplătite. Pot ajunge si in Romania pentru recuperarea datoriilor?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si uite de ce nu ne nu suporta europenii, ca mereu are grija un roman sa faca un **** pe unde e el.

Compania de telefonie iti va vinde creantele unei firme de recuperari si depinde ce noroc ai cu firma aia. Poate nu patesti nimic, poate ai sa ai o supriza cand iti vei deschide un cont bancar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ti-ai platit abonamentul si acum ai remuscari? Logic ca nu are ce sa faca. La fel ca in Romania cand de exemplu faci un imprumut in banca si apoi pleci in Occident. Ramai ascuns pentru recuperatori. In schimb nu trebuie sa te mai intorci niciodata in Romania ca sa nu se poata atinge de tine. La fel si in cazul de fata.