| Catalin_Catalin_1995_gmMo a întrebat:

Salutare, am o intrebare. Eu am deja 2 abonamente la cosmote neplatite, daca ma duc la Orange sa imi fac abonament ma gasesc cu cele de la cosmote?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai ajuns prin baza de date la vreun recuparator de creante posibil sa tye gaseasca... oricum nu scapi de abonamentele alea neplatite

| Catalin_Catalin_1995_gmMo explică (pentru suntserios):

Nu cred ca au ce sa-mi faca atata timp cat am facut abonamentul doar cu buletinul happy

| K0sti a răspuns (pentru Catalin_Catalin_1995_gmMo):

Aia crezi tu!

| KodrutZ a răspuns (pentru Catalin_Catalin_1995_gmMo):

Nu esti prea stralucit, nu? Tu poti sa te muti unde vrei tu, ca CNP-ul tot ala ramine.

| suntserios a răspuns (pentru Catalin_Catalin_1995_gmMo):

Tocmai... buletinul nu e suficient sa te identifice?

| Catalin_Catalin_1995_gmMo explică (pentru suntserios):

Ma refer ca nu imi pot face ce poate face banca de exemplu. Sa-ti ia din casa lucruri in valoare de suna care esti dator. happy

| suntserios a răspuns (pentru Catalin_Catalin_1995_gmMo):

Orange in sine nu, dar firma de recuperari care se ocupa de datoria ta, te poate da in judecata si se poate ajunge si la executare silita? Crezi sa lasa de la ei asa usor? Daca ar fi asa ar fi dat de mult faliment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, au baza de date comuna si te gasesc ca fiind rau platinic si nu iti vei putea face abonament la Orange.
In astfel de cazuri, stiu ca cineva poate gira pentru tine si in felul asta iti poti face cu numele tau abonament.