| ghx998 a întrebat:

Ce telefoane imi recomandati in jur de 1000-1200 de lei? dar fara Allview sau mai stiu eu ce prosti.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Nu se mai merita sa iti iei s2 cand ai posibilitatea sa iti iei s3;) dar vezi ca s3-ul are placa video destul de slaba, un Sony xperia M cu procesor de 1 ghz dual core, 1 gb de RAM are placa video mai buna decat s3-ul cu procesor quad core;) in ziua de azi este greu sa gasesti un telefon bun la toate dar in acelasi timp accesibil d.p.d.v al pretului, de exemplu mi-am luat un xperia M, merg jocurile perfect, nu sacadeaza, nimic, toate bune si frumoase pana te trezesti ca trebuie sa ii faci root sa ii poti instala jocuri mari cu acel SD data, camera nu este stralucita dar in rest telefonul este super! nimic de reprosat! la S3 de exemplu, unele jocuri s-ar putea sa sacadeze mai tare decat la un xperia M, dar are procesor mai bun, camera mai buna, display mai bun etc... si S2-ul mi se pare depasit, foarte depasit! nu mai zic de iphone-uri ca au niste performante foarte slabe, abia au acum procesoare de 1.3 dual core si 1 gb de ram, patetic, nici nu vreau sa discut despre iphone-uri! HTC desire 500 este un telefon foarte bun, are un design foarte atragator dar nu-l scapa pe jos, imediat se sparge sticla de la ecran si te costa 300 de lei fara display...
Ti-as putea recomanda un galaxy s4 mini, un Sony xperia sau un super telefon, http://www.cel.ro/......-4g-l/rate costa putin mai mult decat ai dar este rezistent la apa si praf;) te duci la mare si filmezi pe sub apa, foarte performant si foarte atragator!

9 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Samsung Galaxy S3.

| hp8510p a răspuns:

S3

| ChrissD a răspuns:

Samsung s3 sau s2 ...la mana a doua un iphone 5.

| ghx998 explică (pentru RB26DETT):

Pana la urma cred ca voi merge pe s3..cu toate ca nu mai este un telefon de top dar imi place foarte mult designul lui, si sa stii ca nici eu nu sunt fan Apple dar procesoarele lor sunt foarte puternice..la un procesor nu conteaza foarte mult frecventa si cate nuclee are.La 5S cu procesorul de 1.3 ghz dual core bate procesorul lui s4..ca un procesor sa fie puternic conteaza mult pe cati biti este(64 la 5S) si pe cati NM este facut!

| RB26DETT a răspuns (pentru ghx998):

Mda, si asta conteaza dar faza cu 64 de biti nu ma prea impresioneaza deoarece Samsung are procesoare octa core, cu toate ca sunt pe 32 de biti dar cred ca acele procesoare bat 1.3 dual de la Applewinking
S3-ul este un telefon bun dar pacat de placa video si de RAM, mergea 1.5 gb de RAM si macar un adreno 305, atunci era un super telefon! Stiu ce spunwinking la antutu benchmark, Sony xperia M [telefonul meu big grin] a obtinut un punctaj mai mare la GPU fata de galaxy s3 si totusi al meu are un procesor mult mai slab, tot atat RAM si unele functii in minus big grin
Incearca sa mai astepti putin si poate dai de oferta la Sony xperia Z sau Z1, sunt niste telefoane superbe! Am vrut sa imi iau S3 doar ca pretul era cam mare, nu ma incadram in bani, de aceea mi-am luat telefonul pe care il am tongue

| ghx998 explică (pentru RB26DETT):

Daca imi voi cumpara s3 imi voi cumpara I9305.cel cu 2 gb ram si 4g..sau astept putin pentru Nexus 5

| RB26DETT a răspuns (pentru ghx998):

Asa dawinking si Nexus 5 este okwinking iti vand un pont, cauta telefoane pe gsmarena.com si te uiti la GPU si sa scrie adrenowinking mali mp sau nu stiu cum nu sunt cine stie ce, sunt bune dar nu cele mai bune, tegra [de la nVIDIA] sau adreno, topul placilor video pentru telefoane/tabletewinking asta daca vrei jocuriwinking acum daca vrei sa joci san andreas, mc4 etc... vor merge bine dar mai tarziu cine sti ce vor apareawinking

| RB26DETT a răspuns (pentru ChrissD):

Nu se mai merita sa iti iei s2 cand ai posibilitatea sa iti iei s3;) dar vezi ca s3-ul are placa video destul de slaba, un Sony xperia M cu procesor de 1 ghz dual core, 1 gb de RAM are placa video mai buna decat s3-ul cu procesor quad core;) in ziua de azi este greu sa gasesti un telefon bun la toate dar in acelasi timp accesibil d.p.d.v al pretului, de exemplu mi-am luat un xperia M, merg jocurile perfect, nu sacadeaza, nimic, toate bune si frumoase pana te trezesti ca trebuie sa ii faci root sa ii poti instala jocuri mari cu acel SD data, camera nu este stralucita dar in rest telefonul este super! nimic de reprosat! la S3 de exemplu, unele jocuri s-ar putea sa sacadeze mai tare decat la un xperia M, dar are procesor mai bun, camera mai buna, display mai bun etc... si S2-ul mi se pare depasit, foarte depasit! nu mai zic de iphone-uri ca au niste performante foarte slabe, abia au acum procesoare de 1.3 dual core si 1 gb de ram, patetic, nici nu vreau sa discut despre iphone-uri! HTC desire 500 este un telefon foarte bun, are un design foarte atragator dar nu-l scapa pe jos, imediat se sparge sticla de la ecran si te costa 300 de lei fara display...
Ti-as putea recomanda un galaxy s4 mini, un Sony xperia sau un super telefon, http://www.cel.ro/......-4g-l/rate costa putin mai mult decat ai dar este rezistent la apa si praf;) te duci la mare si filmezi pe sub apa, foarte performant si foarte atragator!

| Gabi1335 a răspuns:

Un Nokia Lumia, sunt excelente.

| CiprianWhit3 a răspuns:

S3,Samsung I9195 Galaxy S4 Mini, 8GB, White, Telefon mobil HTC Desire 601, Black, Telefon mobil LG Optimus L9 II D605, Black.
Un site bun care iti arata Detaliile la toate telefoanele de pe piata, cu nota pentru design, noutati, perfomanta iti recomand site-ul http://www.gsmarena.com/