| DanuTzCarbon a întrebat:

Ce telefoane la mana a doua in buget de 550-600ron mai sunt?

11 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Alcatel Onetouch, e foarte bun, rezistent si include sistem android.

| virusake a răspuns:

Eu as merge pe un Samsung Galaxy S3 Mini in acel buget. Desigur, la mana a doua.

| DanuTzCarbon explică (pentru virusake):

Telefonul in specificatii este bunicel, dar din pacate are multe buguri de soft. Ori luat un model in teste, pe care l-am returnat dupa 2 zile. Nu scapam de erori de inchidere nejustificata, unele aplicatii nici nu le deschidea. Pe XDA am gasit multe ROM-uri dar si cu buguri. Din partea mea nu prea ar merita.

| coztel5437 a răspuns:

Ce are unul nou? ia-ti un vonino ego qs, ii 650 la eMAG dar merita!

http://www.emag.ro/......DHX3JBBBM/

| Anonym985544 a răspuns:

Lumia 520 vine nou nout cu acel pret. Are unele dezavantaje ca faptul ca nu are blit sau camera pe fata, dar pozele ies superb. Ruleaza Windows phone 8 dar daca faci o mica cautare pe internet poti lua Windows phone 8.1 care e mult mai bun, dar e in beta. Funda?

| DanuTzCarbon explică (pentru Anonym985544):

Lumia 520 are chiar fratele meu, si l-am folosit cu placere. SO Windows Phone m-a impresionat intotdeauna prin faptul ca... nu am vazut urme de lag, chiar si pentru 512 mb de memorie RAM ale lui Lumia 520. Ar fi o varianta foarte buna pentru mine, dar totusi as tinti putin mai sus, sa ma asigur ca nu am probleme. As opta pentru Lumia 525, upgrade-ul lui Lumia 520. El vine in plus fata de predecesorul lui, cu 1 GB de memorie ram.

| Anonym985544 a răspuns (pentru DanuTzCarbon):

Ai putea face asta big grin eu ti-am dat Lumia 520 pentru ca stiam pretul. Daca 525 se incadreaza in bugetul tau cumpara-l pe ala happy

| iEatYouAlive a răspuns:

Mai bine nu iei la mana a 2 nu ai garantie la ele nu ai nimic, azi te joci fain frumos pe telefon a 2 zi nu mai merge iar cel care ti-a vandut telefonul zice : - "Nu-i vina mea tu l-ai cumparat". Si atunci sti ca ai dat 600 de ron pe degeaba
Mai bine mai strangi 150-200 de lei si iti iei un S2, sau un ALlview p5 quad care mi se pare foarte bun are 1 pr si ii merge struna (tin sa spun ca il are de 8 luni cand Allview p5 quad era 1000 ron nu 740) sper ca te-am ajutat si nu fa prostia sa iei un telefon la mana a 2.sad

| DanuTzCarbon explică (pentru iEatYouAlive):

Spun la mana a doua pentru ca am om de incredere happy Si am garantie la toate produsele. Telefoanele Allview sunt promitatoare dar parca lasa de dorit. Un coleg avea un Allview V1 Viper si sinccer, in ciuda specificatiilor nu se putea sa nu aiba lag sau caderi de FPS.

| Thh_Andreea_1993 a răspuns:

Eu stiu ca Iphone 4 e cam 7 milioane la mana a doua, dar in stare foarte buna.Il poti lua si la 6 milioane, dar depinde de unde si este un telefon prezentabil, deci eu zic ca e destul de ok. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| DanuTzCarbon explică (pentru Thh_Andreea_1993):

Telefoanele Apple nu sunt pentru mine... Sunt un mic dezvoltator... sistemul lor de operare este prea rigid pentru mine, desi ca telefoane sunt foarte tari in specificatii happy