| asperger3 a întrebat:

Ce telefon de buget mediu recomandati?
Suma maxima alocata ar fi de 700 lei. Am Huawei P8 Lite de doi ani de zile. Am fost multumit de telefon doar ca nu imi mai citeste cartela, avand una in digi si una in Orange.
Stiu poate fi si cartela de vina, doar sa observ cum a imbatranit telefonul. Il am din mai 2016

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

La banii respectivi, bazat pe specificatii, printre cele mai bune variante ar fi: https://bit.ly/2rhwOIO
Xiaomi Mi A2 Lite. De la Samsung n-ai sa vezi in bugetul respectiv sa bata Snapdragonul.

| asperger3 explică:

Folosesc aplicațiile de la Google(Waze, Youtube, Gmail), Facebook, Instagram, Whatsapp si diverse jocuri. Nu

| XYZ02 a răspuns:

Salut iti recomand cu mare incredere sa mergi pe un Xiaomi Mi A2 Lite, vine cu Android One(adica primeste update-uri direct de la Google)plus o baterie foarte generoasa 4000mAh(dublu fata de P8 Lite)

Detin un Xiaomi Redmi 5 si iti spun ca sunt foarte satisfacut de el, iar A2 Lite este peste acest model.
https://www.pcgarage.ro/......mera-gold/
Nu exista nimic mai bun in bugetul acesta decat Mi A2 Lite.
Succes

| PappZsoltAndras a răspuns:

Poti gasi Huawei P smart sau daca ai noroc sa gasesti noul Huawei p20 lite redus la pret de 700 pentru ca acum gasesti cu vreo 800-900 lei. Eu as mai recomanda telefoanele noi Samsung J pentru ca sunt destul de bune, dupa cum am citit fac si fotografii ok, iar si performanta este ok. Sper ca te-am ajutat.

| QuelQui a răspuns:

De 2 ani si e batran? La cat a costat?
Atunci, nici nu ma gandesc sa-mi iau smartphone.

| asperger3 explică (pentru QuelQui):

Nu imi citeste cartela si uneori se comportă ciudat touch-ul. Am pățit recent sa nu imi mai mearga simurile, NU puteam sa sun pe NIMENI, butonul de la date imi era blocat, nu vedeam daca sunt activate sau nu, gps-ul nu mergea

| oXBiancaXo a răspuns:

Samsung galaxy express 3, a fost ok.

| Valikalari_Darius_2001 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Samsung galaxy j4 plus (2018) de pe eMAG si e acum 694 lei.