| Alex1510 a întrebat:

Ce va fi nou in minecraft 0.15 (oficial)? (Stiu ca vor fi: enderworld si pistoane dar stiu si ca o sa mai fie di alte lucruri noi dar nu stiu ce)

3 răspunsuri:
| Danandrei456 a răspuns:

Frate,eu cred ca tu esti un fan al minecraft-ului (PE) si esti curios sa vezi ce va fi nou.Defapt este o versiune de mcpe 0.15.0 dar nu e oficiala.In fine, Asa cum sti si tu vor introduce The End (sfarsitul) in care vei gasi Ender Dragon si multe altele.Vor fi si diferite itemuri in inventory cum ar fi: ender pearl si eye of ender, spawn horse (cai), vei putea spawna witherul boss, vor fi si guardieni, vei putea tine doua itemuri in maini, modul de lupta cu sabia este inbunatatit si poti da hituri, va mai fi si scut pentru aparare, va mai fi adaugata si elitra, capul de Dragon il vei gasi in inventory si oul, vor fi si command blocuri, sticla colorata, armor stend, diferite tipuri de sageti etc.Sunt foarte multe chestii noi. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Danandrei456 a răspuns:

Am citit pe www.mojang.com si in 0. 15. 0 apare endul!

| Dariuss5 a răspuns:

Endul nu apare.dar apar ender pearl
Si mossy temples