| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Cum activez netul la o cartela Orange pe un telefon vechi, care a fost folosit in alta retea? Ce setari trebuie sa fac? Am pornit netul dar arata ca nu e semnal (arata x)

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un service gsm.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deblocheaza telefonul din reteaua in care a fost.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru darrio2007):

Cum fac asta?

| AlexRăzvan531765 explică (pentru darrio2007):

Cat ma va costa?

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Mergi la un service gsm.

| ancaval a răspuns:

Poate nu ai pus bine cartela. Bagă cartela în alt telefon, dacă nici acolo nu merge, poate s-a magnetizat. Mergi la Orange și îți dă altă cartelă.
Dacă nu e de la cartelă...intri la setări și cauți operator rețea. Se caută singură sau alegi tu una din listă.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru ancaval):

Merge sa sun am semnal l-a sunat, dar nu merge net ul.

| ancaval a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

*100# setări internet. Primești mesaj cu setările pentru modelul tău de telefon.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru ancaval):

Nu merge, nu gaseste telefonul. e ceva telefon mai necunoscut

| ancaval a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Mergi la Orange. Ți-l fac ei.