| Ddiy a întrebat:

Cum deblochez telefonul daca am uitat modelul de deblocare?

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Selectezi opţiunea "Model/parolă uitată", te conectezi la net ( pe conexiunea de date sau prin wi-fi ) şi introduci contul/parola Google!
Dacă NU le ştii sau sunt incorecte, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Toate cele bune!

| VibeTrix a răspuns:

Cine esti tu sa judeci lumea? Parca ai avea un Nokia din 1990. laughing Sigur ai si tu un telefon inteligent, desi nu meriti...

| Eastwood a răspuns:

Buna, sper sa te ajute : http://playtech.ro/......deblocare/

| Eastwood a răspuns:

Indiferent de cat de nasoala e intrebarea, ar trebui sa cauti solutii sa ajuti, daca nu esti in stare si vrei sa critici, mai bine nu mai raspunde la intrebari!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Eastwood):

In caz ca nu stiai, TPU e site public. Aici toata lumea are dreptul sa isi expuna parerea. Indiferent ce tenta are. Daca voiam as fi putut sa o ajut. Doar ca m-a enervat.
Si tu cu ce ai ajutat-o? I-ai dat un link si ala dupa net.
Ca te durea manuta sa ii tastezi!

| Eastwood a răspuns (pentru Florentina9210):

Mie nu mi s-a intamplat sa-mi uit modelul sau pin-ul la telefon, de aceea am lasat un link care o poate ajuta!
Si numele site-ului TPU- toti pentru unul, spune tot, aici oamenii lasa intrebari tu ii ajuti, daca ii critici nu ii ajuti deloc, cat de enervanta sau penibila ar fi intrebarea trebuie sa cauti un raspuns la acea intrebare.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Eastwood):

De acord cu tine, dar cand ii vezi pe unii ca nu stiu sa formuleze o intrebare, te ia nervii si uiti de spiritul civic.

| Iulia_Daria_1967 a răspuns:

SA ȚI-L AMINTESTI

| Epurasu_Marian_1995 a răspuns:

Daca ai telefon cu android e simplu, i dai o resetare din fabrica, inchizi telefonul documenteazate pe google care este combinatia de butoane sa intre in meniul ala de urgenta si dai acolo wipe