| homeagion a întrebat:

Cum deblochez un numar din telefon telefon?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Incetati sa mai puneti intrebari generale la care nu se poate raspunde in lipsa unor detalii esentiale!
ai blocat unde? una este sa blochezi un numar pe whatsapp de exemplu si alta este sa blochezi un contact din setarile telefonului propriu-zis, deci un contact din agenda telefonului!
incerc sa iti raspund la 2 posibile forma de blocare

depinde ce sistem de operare ai, pentru android ca sa deblochezi un numar de telefon blocat din agenda telefonului atunci poti face ca in acest video, este foarte simplu : https://www.youtube.com/watch?v=4UKp0C_HGTg

daca ai blocat pe cineva pe whatsapp, atunci il poti debloca astfel :

Deblocați un contact

În WhatsApp, atingeți (cele 3 punte dispuse orizontal unul peste altul ) apoi > Setări.
Atingeți Confidențialitate > Contacte blocate.
Atingeți contactul pe care vreți să-l deblocați.
Atingeți Deblocați pe {contact}. Atât dumneavoastră, cât și contactul respectiv veți putea acum să vă trimiteți reciproc mesaje, apeluri și actualizări de stare.

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

Câtă explicație Simpatichee hee

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Nu ai vazut toate raspunsurile mele se pare! aici raspunsul este diferit, jumatate imi apartine iar jumatate este copy-paste de pe net, acea parte cu setarile de pe whatsapp

dupa cum spune si versul "tu vrei pe cineva jumatate copil -jumatate adult, EU sunt jumatate mai putin, dar jumatate mai mult"winking

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

Am observat eu că începi și tu cu șmecherii, mâine poimâine o să folosești ChatGPThee hee

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Niciodata sa nu spui niciodata spune o vorba inteleapta
la cat de hater sunt contra chatGPT aici, ar trebui sa ma plateasca cei de la chatGPT ca sa folosesc softul lor
pai ei prin softul lor cumva isi antreneaza "creierul" softului, il pun sa invete lucruri noi prin noi, de ce as face eu asta benevol?
daca vor sa ne plateasca sa folosim cu mare drag
este pe acela principiu prin care Microsoft da posibilitatea sa folosim gratuit windows 10/11 dar in schimb au pus tot felul de elemente de tip spyware care vin la pachet cu sistemul lor de operare!

| VoidEternal a răspuns:

În același fel în care deblochezi un număr dintr-un telefon, dar de doua ori...

Ce dracu' înseamnă să deblochezi un număr? Despre ce numere vorbim? Numere de telefon din agenda? Sunt contacte blocate și nu le poți apela?

| Lidia09 a răspuns:

Întrebă pe cineva din cunoscuți și o să-ți arate.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Dai pe telefon, jos la mijloc ai contacte recente, dai pe ele, dai pe 3 puncte verticale dreapta sus, dai pe setari, dai pe blocare numere, și acolo îți apare numerele blocate, apeși pe deblochează număr(telefon>> contacte recente>>3 puncte verticale dreapta sus>> setari>> blocare numere, aici îți apare numerele ce le-ai blocat, doar apeși pe acel numar sau îți apare direct deblocare