| MarDan a întrebat:

Cum dezactivez anunturile periodice despre vreme pe Orange prepay?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"raspuns Orange

Orange Info 311 este un serviciu cu tarifare suplimentara care ofera informatii din diverse domenii. Dezactivarea unor programari Orange Info se poate realiza:

- prin apel la 411 (apel gratuit);

- din meniul SIM Toolkit - de la optiunea OrangeInfo (anularea este insa disponibila pentru fiecare tip de programare in parte);

- prin mesaj scris gratuit cu continutul ANULTOT catre 311 - aceasta comanda anuleaza toate programarile (sintaxa comenzii de anulare trebuie sa contina doar ANULTOT, fara alte semne de punctuatie);

- de pe pagina WEB/ Servicii/ Info 311/ programare Info 311 pe web."

SURSA : http://www.orange.ro/......o/iq/26642

Toate cele bune.

| MarDan explică (pentru bursuc001):

Buna!
Scrie-mi daca stii:
- cum pot face o incarcare de eurocenti pe Orange, pe un alt telefon (nu al meu!)?
Multumesc anticipat!

| bursuc001 a răspuns (pentru MarDan):

Bună!

De la un Orange Shop ( sau de la unele centre de încărcare electronică ) se poate face o încărcare cu credit ( sau cu minute ), DIRECT pe telefon : îi indici tipei de la caserie numărul de telefon pe care vrei să-l încarci.

O seară plăcută.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Raspunsul trimis de bursuc001 este corect si complet. Iti multumim pentru ajutor bursuc001! 
O zi buna,
Orange Helpers