Întrebare recomandată | Denila123 a întrebat:

Cum fac Nokia 5228 sa mearga meniul in romana?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă are Limba Română în Meniu, atunci vei putea big grin
Intri la "Settings"/"Languages" şi selectezi/bifezi "Română".
Dacă n-o găseşti acolo, atunci NU poţi să afişezi meniul în Limba Română.

Toate cele bune!

| Denila123 explică (pentru bursuc001):

N-are roman deloc eu ziceam ca stiti careva si voi niste coduri pentru. romana.

| bursuc001 a răspuns (pentru Denila123):

NU există coduri pentru aşa ceva!
Trebuie RESOFTAT cu un "pachet" care conţine şi Limba Română!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum, asa e softul lui(procesorul lui) in limba engleză, dar ce nu stii engleza? Invață o.

| K0sti a răspuns:

Pai intai invata romana!
http://i.imgur.com/LZnexC8.jpg

| IonescuJuanMircea a răspuns:

Inveti engleza

| alexrby2002 a răspuns:

Intrii in setari la Languages

| Ciumpalakus a răspuns:

Intrii la setari si scrie acolo Languages sau mod de operare. Succes!