| Catalinlupu23 a întrebat:

Cum fac sa imi tina bateria mai mult in viata? Am un j6 2018 luat de 3 saptamani si nu mai tine bateria cum tinea cand l-am cumparat.Va rog frumos sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Nu,dar in timp poate afecta.Nu trebuie sa faci nici ca idiotii care il lasa sa se descarce complet si dupa il incarca pana la 100% (asa se facea acum 5-6 ani, la telefoanele foarte vechi nu se mai aplica la cele noi)), dar nici la 20%. Eu zic ca este ok undeva la 9%-7% cam pe acolo

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Schimbi bayeria sau cumperi alt telefon. De preferat altă marcă.

| Catalinlupu23 explică (pentru gelu1970):

Pai eu l-am luat cu totu in cutie nou nu cred ca e de la baterie

| gelu1970 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Ok.
Daca dupa un reset nu merge, mergi cu el la garanție. Bateria poate avea probleme de fabricație.
Fiind nou ai garanție.

| Bogdan70001 a răspuns:

Da-i reset ca mai mult ca sigur ai bagat numai prostii in el.Dar dupa cum a spus si gelu mai bine iti schimbi telefonul cu altul de la alt brand

| Catalinlupu23 explică (pentru Bogdan70001):

Am dat reset din fabrica si tot face asa cred ca e de la temperatura ca se incalzeste

| Catalinlupu23 explică (pentru Bogdan70001):

Daca il incarc de la 20 la suta ma tine mai putin bateria?

| Catalinlupu23 explică (pentru Bogdan70001):

K mersi de lămurire si de raspuns

| Catalinlupu23 explică (pentru Bogdan70001):

Are ceva daca pun cu husa la incarcat telefonul, am citit pe net ca daca pui cu tot husa la incarcat bateria se strica

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Mda...in mass media se exagereaza putin, adica da cel mai bine, cand il incarci.Ideea este ca atunci cand este la incarcat, normal ca telefon se mai incalzeste, dar daca are si husa bateria se va incalzi mai mult si mai repede. (chestia asta nu se aplica la flagship-uri, dar se aplica si la telefoane mid-range sau low end)

| Catalinlupu23 explică (pentru Bogdan70001):

Mersi frumos de raspunsuri mai vorbim si o sa te adaug la prieteni daca mai am intrebarii.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Nu,dar in timp poate afecta.Nu trebuie sa faci nici ca idiotii care il lasa sa se descarce complet si dupa il incarca pana la 100% (asa se facea acum 5-6 ani, la telefoanele foarte vechi nu se mai aplica la cele noi)), dar nici la 20%. Eu zic ca este ok undeva la 9%-7% cam pe acolo