| Alex_Lance_1997 a întrebat:

Cum fac sa ma tina mai mult timp bateria si cum trebuie sa o incarc in primele zile de viata?

Răspuns Câştigător
| alxp a răspuns:

Salut. Cred ca stii de clasicele 3 incarcari a 12 ore. In afara de ele, iti recomand sa nu stai toata ziua pe telefon sa te joci, sa asculti muzica sau sa navighezi pe internet. Toate astea reduc foarte mult eficienta bateriei, iti spun din experienta. De asemenea, poti reduce luminozitatea ecranului, daca telefonul are aceasta optiune. Pe langa asta, opreste toate aplicatiile inutile, bluetooth, wi-fi si tot felul de alte lucruri care nu iti trebuie.

1 răspuns:
| thalyslly a răspuns:

De trei ori cate 12 ore
si poti descarca o aplicatie pentru baterie