| Girly97 a întrebat:

Cum functioneaza castile Bluetooth pentru apeluri? Cum ne aude persoana respectiva daca vorbim prin casti?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Căștile acestea au și un mic microfon care, chiar dacă este mai departe de gură, preia foarte bine sunetul.
Apoi în setările telefonului poți face ca apelul să fie acceptat automat, ori apeși vreun buton de la cască.
Căștile bluetooh funcționează pe bază de baterii și trebuiesc încărcate.

| Legion7X a răspuns:

Prin bluetooth. Activezi bluetooth din telefon, și o împerechezi cu casca. Apoi Casca preia telefonul.

https://www.flanco.ro/......negru.html la modelul acesta cam așa funcționeaza. Poți răspunde prin "Answer" or "ignore" verbal.

https://youtu.be/xgC-ciYx7G0 casca din video este alt model care costă vreo 800 lei pe Emag dar, funcțiile cu Answer sau ignore sunt la fel cu casca din linkul dat al magazinului Flanco.

| dinaprilie a răspuns:

Functioneaza prin unde radio transmise la distanta scurta de la mic casti catre telefon.

| anonim24248 a răspuns:

Au microfon inclus.