| Beatrice_Andreea_1994_cICX a întrebat:

Cum pot sa-mi activez internetul pe mobil la cartela Cosmote? Am 50 MB trafic de date pe mobil, dar cand dau sa intru de exemplu pe google imi spune "serviciu indisponibil". Fundaa :*

4 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Suna la un reprezentant sa iti trimita setarile pentru telefon.

| Georgiana05 a răspuns:

Setarile ar trebui sa ti le trimita de pe telefon, direct. happy Daca nu, suna la ei sa iti configurezi telefonul.

| Ronaleo a răspuns:

Trebuie sa ai instalat Broadband 3g. Verifica intrand pe Internet-setari-Profiluri Internet. Cand ti-ai activat oferta ti-a venit un mesaj, iar in el era optiunea de instalare pentru broadband 3g, fara el nu iti merge netul. Probabil ai optiunea My Way, nu-i asa, tot pe aceea o am si eu pe telefon. Daca ai sters mesajul chiar nu stiu ce sa faci, incearca sa activezi din nou oferta, daca se poate. Succes! funda?

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Primul pas verifica daca ai internet prin serviciu de informatie apelabil de la retea. Al doilea pas daca ai un telefon care nu are android si are un browser se activeaza singur. Daca ai un telefon cu sistemul de operare Android trebuie sa intri in setari ca sa activezi date mobile (mi se pare ca il gasesti la wireless si altele)