| Ro_Tudor_1996 a întrebat:

Cum pot stinge televizoru cu telefonul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți prefecționezi abilitatea de a ținti, ca să nimerești din prima butonul de stingere atunci cand arunci cu telefonul spre el.
Să presupunem că ai un televizor „inteligent", e vreo diferență între al stinge cu telecomanda și a-l stinge folosind telefonul?

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Sau sa ai un telefon gen s4 sau alte modele care au senzor ir si iti instalezi o aplicatie gen universal remote controler, sa gasesti frecventa potrivita pentru stingerea televizorului si gata (sau poate il gasesti in lista de televizoare). Eu am controlat multe televizoare cu asa ceva.

| BogdanDediu a răspuns:

Este o aplicatie se chema WatchOn disponibila doar pe telefoanele Samsung e foarte simpla de folosit gasesti tutoriale pe tot netul!

| Saveluc a răspuns:

Ca sa pui aceasta intrebare trebuie mai intai sa ne spui mult mai exact cum vrei sa stingi tv-ul cu telefonul. Ok. Tu trebuie sa ainecoie de urmatoarele:
1 TV-ul tau sa fie in pas tehnologia in special SAMSUNG sau LG.
2. Un router in care poti conecta Tv-ul si Mobilul la router prin WI-FI
3. tv-ul sa aiba functia DLNA si telefonul sa aiba aplicatia DLNA in special iPhone gasesti diferite aplicatii pentru. SMART TV SAMSUNG. Si ultima varianta dar tiganeasca sa ai ochi buni si sa ai tinta buna. Sa arunci telefonul direct in butonul ON/OFF al Tv-ului. Bafta.

| MihaiG97 a răspuns:

Da cam asa.i cum au spus si ceilalti trebuie sa ai un TV cat de cat ok, si telefonul care te poate ajuta este LG G3 sau G4 astea au o functie incorporata si te ajuta sa inchizi majoritatea aparatelor electrice!

| MixMix a răspuns:

Daca telefonul si tv-ul sunt amndoua smart descarci de pe magazin play sau de pe app store depinde ce telefon descarci remote control

| Alex_Gimy_1989 a răspuns:

Cand dau ok la telefon se stinge televizoru