| Gaby_Gabryel_1994_OIpB a întrebat:

Cum restartezi un telefon?

5 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Ti apasat pe butonul de blocare pentru cateva secunde si va aparea sa dai restart sau sa opresti alimentarea.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca te referi la restartarea telefonul, daca nu ai aceasta optiune, nu poti sa o pui decat daca instalezi o aplicatie speciala pentru asa ceva. Iar daca te refereai la Reformatare, intra in setari la Backup si ai undeva scris " Resetare la setarile din fabrica " sau " Resetare si Backup "

| FanLenovo a răspuns:

Restart - ti apasat pe butonul de blocare pentru cateva secunde si va aparea sa dai restart sau sa opresti alimentarea.

In caz ca vrei o oprire fortata, tine apasat pe butonul de blocare o perioada putin mai lunga si se va opri singur.

Daca nu poti face asa, atunci scoate-i bateria.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru FanLenovo):

Nu cred ca se refera la restartare, ci la reformatare

| AndreiTN a răspuns:

Setari - Copie de rezerva si reinitializare - Reinitializare date fabrica - Reinitializare telefon. Bafta!