| cristi202 a întrebat:

Daca îți schimbi numărul de telefon, exista vreo opțiune sa salvezi tot ce ai pe WhatsApp de pe numărul vechi pe numărul nou?

8 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Trebuie sa ai vechiul număr și trebuie să faci așa
Setări >cont > schimbare număr.
Numai bine!

| Lioana a răspuns:

Da. Intri la Setari/Cont/Schimbati numarul
Daca doar schimbi numarul la Whatsapp fara a schimba telefonul sau a reinstala aplicatia iti raman conversatiile.
Daca vrei sa schimbi si telefonul intra mai intai pe telefonul vechi, fa backup la conversatii in contul Google fiind intrat cu numarul nou. Apoi vei putea importa pe telefonul nou conversatiile la logare.

| cristi202 explică (pentru Lioana):

Ce simplu e! laughing
Dar daca nu știi...

| cristi202 explică (pentru Lioana):

Mulțumesc!

| Lioana a răspuns (pentru cristi202):

Cu drag

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns:

Intri la setări și acolo ai opțiunea schimbare număr introduci prima oara noul numarul vechi și după pe cel nou și gata!