| TheZebraMan a întrebat:

Daca mi-am facut upgrade la windows 10 trebuie sa imi sterg Windows-ul vechi sau il sterge singur?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți păstra sau șterge vechea instalare. Alegi tu cum vrei la instalare. Eu aș salva ce mi-ar fi util și aș face o instalare nouă, fără a păstra vechile fișiere

| Evolution a răspuns:

Nu il sterge singur, dupa ce l-ai facut upgrade vei gasi in partitia C (sau unde ai tu instalat windows-ul) un folder numit windows.old sau ceva de genul. Acolo sunt datele vechi salvate din'inainte de update si alegi tu daca vrei sa stergi sau nu.