| alexalexandrusincerul a întrebat:

Daca sun pe cineva din afara tarii, se poate vedea pe telefonul meu in.ce tara e respectiva persoana? Apare ceva pe ecran? Persoana are numar de Romania

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se vede doarece se formeaaza intai codul continentului, apoi codul tarii, apoi codul orasului si i final numarul local de telefon al persoaneni respective.

De exemplu un numar de Canada arata asa:

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai nr de Romania nu vede de unde suni

| sierra1 a răspuns:

Nu apare și nici nu e normal să apară locația

| Simpatic a răspuns:

Pentru ca are numar de Romania cu sau fara roming nu iti va afisa ca e in alta tara, insa tonul cu care apeleaza telefonul tau acel numar va suna in mod diferit fata de tonul cu care suna telefonul tau aceeasi persoana daca aceasta ar fi in tara, eu asa imi dau seama de fiecare data cand cineva e in alta tara

| ReddY25 a răspuns:

Nuu