| Cotofana_Dinu_1995 a întrebat:

Daca un s8 plus are sticla fisurata, mai este rezistent la apa? Sau daca ii pun folie este rezistent la apa?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce aveti voi, ca nu esti singurul cu intrebari de genul, cu telefoanele in apă? Parca ati fi pesti si traiti numai pe sub apă.

| LPCTSTR a răspuns:

Este parțial rezistent din cauza adezivilor/rășinilor însă doar la 0 presiune a apei, 2-3 stropi nu ar trebui să-l ucidă.

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pai daca-l lasa in apa cateva ore fisurand find, daca il tine la uscat nu-si revine?

| LPCTSTR a răspuns (pentru raMLesS):

Telefoanele nu pot sta nici 30 de minute sub apă, tu vrei câteva ore și fisurat?!

| PainTech a răspuns (pentru raMLesS):

Nu e rufă, e telefon.
Daca circuitele au fost deja afectate grav, poti să îl lași la uscat mult și bine.

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pai si ce are? laughing Daca iese toata apa aia de ce sa nu mearga?

| Evolution a răspuns:

Daca are sticla fisurata normal ca nu mai este rezistent la apa. Sub sticla e displayul si daca intra apa acolo, mai bine iti cumperi altul decat sa cumperi un display nou.

| Lucian4 a răspuns:

Nimeni nu poate sti cat de fisurat ca nu avem instrumente de masurare a fisurii. De ex. daca nu mai este rezistent la apa nu mai este bun sa te joci pe el sau sa vb? ai inundatie mare prin casa!