| stefyy234 a întrebat:

Daca vreau sa imi fac un abonament la cosmote pot pastra numarul de la o cartela Orange?

Răspuns Câştigător
| BigG a răspuns:

Da portezi numarul in reteaua cosmote.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai există Cosmote!
Acum este Telekom :)

Poţi să-ţi portezi nr în această reţea :
https://www.telekom.ro/portare-mobil/

Toate cele bune!

| stefyy234 explică (pentru bursuc001):

Sa mori tu? laughing

| bursuc001 a răspuns (pentru stefyy234):

DA, măi "inteligentule", să mori tu! =))

"Telekom este prezent în România din septembrie 2014, prin rebrandingul comun al Romtelecom și COSMOTE România" - SURSA :
https://www.telekom.ro/despre-noi/telekom-romania/istoric/

Din PĂCATE, eşti PROST crescut :(
Aşa să vorbeşti cu părinţii tăi care te-au "educat" aşa de bine!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru bursuc001):

Hai ma Bursuc, doar nu o sa te certi cu copilasii pe aici laughing
Majolitatea sunt la varsta aia critica ...cica au persolaitate!

| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Bună, Angycut happy

Stai liniştită că NU mă cert cu nimeniwinking
Dar aşa n-au decât să vorbească cu prietenii din curtea blocului sau cu părinţii - să vadă dacă le acceptă un astfel de comportament...

La 14 anişori ar TREBUI să aibă mai MULT bun-simţ!
"Personalitatea" NU constă în a fi NESIMŢIT cu o persoană mai în vârstă, care ţi-a vorbit frumos şi chiar te-a AJUTAT!
O să vadă ei unde ajung cu un astfel de comportament...

Şi eu am crescut & educat un băiat de aproape 20 de ani, dar NU are astfel de "adresări"/ieşiri!
Se comportă şi vorbeşte CIVILIZAT cu toată lumea, NU înjură, nu spune tâmpenii, etc.

Din păcate, în cazul acestor copilaşi, asta-i "educaţia" pe care le-o dau părinţii sad

O seară faină să ai!

| stefyy234 explică:

Of, chiar daca sunt la varsta aia in care cica "am personalitate", nu am dat acel raspuns din rautate sau pentru ca sunt prost crescuta. Toata lumea s-a obisnuit cu numele de "Cosmote", iar multi au ramas inca la acest nume, chiar daca sigla "Telekom" o gasesti la fiecare colt de strada. Stiam fara sa ma corectezi ca se numeste Telekom, caci nu sunt crescuta in jungla, si chiar trebuia sa stai in banca ta. Acest site nu este pentru a te vaita de generatia noastra si de a discuta despre cat de bine ti-ai educa tu copilul.Si eu am o educatie bine pusa la punct, am niste parinti foarte exigenti, iar acel raspus nu inseamma ca sunt nesimtita, caci nu reactionam asa daca nu veneai si te dadeai superior pentru faptul ca am folosit denumirea veche.