| username2468 a întrebat:

De ce când dau să trimit mesaj cuiva cu emoticoane, persoana respectivă primește semnul întrebării?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Emoticoanele sunt codate prin combinatii de caractere speciale, cum sunt * - ) (
DACA un sistem recunoaste o combinatie, atunci in locul lor afiseaza emoticonul asociat. happy laughing sad crying :O rolling on the floor
Daca nu se recunoaste combinatia, atunci apar doar caracterele care formeaza codul.

| Bizon95 a răspuns:

Telefonul/aplicatia nu inteleg emoticoanele
asta se intampla cand telefonul e mai vechi - aplicatiile nu se mai updateaza, pentru ca update-urile nu mai merg pe telefonul ala vechi
sau nu a facut update-uri la aplicatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate telefonul lui nu e compatibil cu emoticoanele tale.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Depinde și de site-ul de socializare pe care discutați dar poate e cum a zis Plato, poate telefonul lui/ei nu are acele emoticoane. Încearcă cu altele pe care le are și el/ea în telefon.

| Niculae_Gaby_1980 a răspuns:

Din cauza ca persoana aia nu are acele emoticoane in telefon, trebuie actualizat versiunea telefonului și dacă nu merge nici așa trebuie schimbat ca e prea vechi