| anais7 a întrebat:

De ce imi merge foarte greu Internetul pe telefon cu date mobile pe Samsung galaxy s4? Am semnal bun si 600 mb

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Asigurate ca nu ai deschise mai multe applicati care necesita Conexiune la Internet pentru ca ele ruleaza si de ex: daca ai whatssap,Messenger Facebook, etc deschise si tu spre exemplu vrei sa intri si pe youtube iti va functiona greu pentru ca sunt mai multe applicatii care folosesc Internetul.
Intra la setari-Manager Aplicatii, alegi o applicatie pe care nu doresti s-o folosesti si selectezi Oprire Fortata, Chiar daca o vei opri vei primi in continuare Notificari spre exemplu daca Opresti Fortat Facebook Messenger NU INSEAMNA CA VEI PIERDE MESAJELE in momentul in care cineva iti trimite mesaj Applicatia se va reactiva Automat, Recomanda oprirea Fortata din acest motiv: Vei Economisi Energia Telefonului, Vei Economisi Mb si nu in ultimul rand applicatia pe care o doresti deschisa va rula mult mai repede.
Functionarea grea a Internetului pe Mobil se poate datora si zonei in care te afli si a Semnalului.
Cu drag Roibu Constantin!