| Frangulea_Danut_Gabriel_2000 a întrebat:

De ce se consuma repede bateria de la telefon?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

O alta intrebare lipsita de informatii...
Sunt N cauze si depinde de la telefon la telefon.
Daca stai cu internetul aprins mereu si luminozitatea la maxim sau iti ruleaza aplicatii de fundal sau te joci pe el sau chestii de genul, este absolut normal sa se duca repede bateria.
Depinde cat de vechi este, poate necesita schimbat acumulatorul, depinde de foarte multe cauze.
Data viitoare cand mai intrebi ceva si vrei un raspuns bun, ar trebui sa specifici si tu mai multe informatii... (ce telefon ai? de cand il ai? la ce il folosesti? il incarci frecvent? ai avut probleme cu el? etc. )

| Frangulea_Danut_Gabriel_2000 explică (pentru Evolution):

Am j5 2016
Telefonul îl am din iarna lui 2016

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai aplicatii care ti-o consuma.

| octav005 a răspuns:

Poate e veche, trebuie schimbata. stai mult pe net cu lumina la maxim.