| RazvanAndrei49165 a întrebat:

De ce se incalzeste telefonul? Am luminozitatea la minin, am sters toate aplicatiile nefolositoare, pana acum 1 luna nu aveam nici o problema cu el dar a inceput sa se incalzeasca dupa 2-3minute in care stau pe el. Huawei p8lite. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Este posibil sa ai un virus in el
Ai putea sa faci multe lucruri : prima data ii dai o resetare la setarile din fabrica, apoi instalezi un antivirus sa fii sigur ca nu o sa mai ai parte de surprize.
Daca problema continua se poate sa fie si de la baterie, daca se descarca foarte repede bateria cand se incalzeste cam asta este problema
Daca ai garantie fugi cu el si poate iti iei unul nou ( poti sa zici si tu ca are momente in care merge greu, se blocheaza, tine mai putin bateria, mai pica semnalu etc )

| Severin_Ana_1993 a răspuns:

Din cate stiu eu este un telefon bun, dar este posibil sa ai un virus. Instaleaza un antivirus, si iti recomand o aplicatie: ccleaner. Iti va goli toate cacheuri.le si te va scapa de toate chestile inutile.