| pinkdimond a întrebat:

De ceva timp imi tot apare la telefon(iphone 4) la lookscreen o imagine neagra si zice ca iphone trebuie sa se raceasca pana sa poata fii folosit din nou, il opresc si pornesc su merge.dar vreu sa stiu care e cauza funda!

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Pai ori e prea incalzit dar e cam putin probabil daca trimiti mesaje sau stai pe net e imposibil sa apara procesorul se incalzeste si asta se intampla la jocuri totusi e putin probabil sa se incalzeasca atat de rau sunt testate in fabrica pentru asta. poate fi o eroare de la sistemul de operare cred ca asta e cel mai probabil, ori e ceva stricat in interior ce il face sa se incalzeasca probabil ai problema cu bateria se poate sa fie stricata si sa se incalzeasca sau ceva pe la senzorii de temperatura. in orice caz nu ar trebui sa te inereseze care e cauza din moment ce nu il poti repara de unul dingur daca se datoreaza din cauza unei componente iar la sistemul de operare e riscant sa umblii daca nu sti ce sa faci iti recomand sa te duci cu el la un gsm inainte sa se strice de tot. daca mai ai garentie la el il poti da acolo la reparat ca e de la telefon tu cred ca nu i ai facut nimic adica nu cred ca l ai pus la microwave sau in tigaie laughing daca da atunci sti de ce

| CinevaNou a răspuns (pentru Bobby711):

Apreciez ca ai incercat sa pui o virgula macar.

1 răspuns: