| silviagabriela a întrebat:

De la un timp (cateva luni) ma tot suna un numar ascuns iar cand ii raspund nu zice nimic. Am mai intrebat persoane si spun ca si lor li se intampla asta. Intr-o perioada m-a sunat si de 20 de ori pe zi timp de o saptamana. As dori sa aflu care este scopul lor si cu ce ii ajuta sa ma sune? Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cine te suna sunt colegi si prieteni de-ai tai, care vor sa te sicaneze, fiindca un necunsocut nu ar face asta, neavand nici un interes sa rada de tine, odata ce nu te cunoaste.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unii de idioti ce sunt, altii din plictiseala. Singura solutie este sa depui o plangere la politie pentru hartuire. Politistii vor spune (asa fac in majoritate) ca nu te pot ajuta. Poti sa repeti plangerea la procuratura. Unele sisteme au optiunea de a bloca telefoanele care suna cu numar privat. Cineva care se pricepe sa se uite in setari.

| Brizbriz a răspuns:

Mers la politie, 20x pe zi e PUR HARTUIRE
sa nu uiti ca plangerea trebuie sa fie penala, si ca, daca nu iei numar de ordine nu or sa faca nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am setat (pe Samsung Galaxy a12) blocarea apelurilor de la numere ascunse. Daca telefonul tau iti permite aceasta optiune, aplic-o si tu.

| maphiotul a răspuns:

Am avut aceeasi problema, am mers la Orange si o zis ca nu ma pot ajuta daca e numar ascuns m-au trimis la politie.la politie au zis ca e foarte complicat de aflat si ei nu fac nimic decat daca ma ameninta la telefon sau ma injura.si pe mine ma suna de 2, 3 ori pe zi nu zicea nimic doar i auzeam rasuflarea.e chiar foarte deranjant.pana am aflat cum sa activez din setari respingere apeluri cu numar privat.m-a mai sunat de cateva ori ca iti arata telefonul la missed calls si pana la urma s-a plictisit.100% ai si tu aceasta setare