| doiaruxxx a întrebat:

Deci am avut un telefon Orange dato la abonament si s-a stricat era in garatie la-am dus la magazinu de unde l-am luat si a ramas vorba ca imi trimit msj pe telelefonu lu tati ca i-am lasat nr. am asteptat 15 zile cat era termenu in garantie nu am primit nmc am sunat la cei de la Orange au spus ca e in servis asteapta o piesa can am fost peste 3 zile sa platesc abonamentu ala a spus ca telefonul a venit de o saptamana stricat si trebuie sa vina sefa de acolo sa imi dea altul dupa 1 saptamana am sunat iar la Orange si au spus ca ei nu stiu nimic sa ma duc sa intreb la magazinu ala ala ma tot amana am fost de vreo 3 ori si cred ca a trecut o luna si ceva spune ca trebuie sa imi vn dar imi da altul ca alea nu se mai fabrica am de ales intrum maicrosoft nu-s de care in ori ce caz e mic si urat sau sa mai dau un milion (100lei) sa imi dea un Alcatel pixi 3 eu am abonamentu de 11 euro si telefonele aste care vor sa imi tea nu sunt bune am prieteni care au pixi nu merg si le-au primit grati la abonamente de 6 euro eu de ce sa mai dau bani ce sa fac sa iau un tel. bun adica ca cel care l-am avut ca nici ala nu era cine stie ce dar era mai bun fata de astea 2 telefoane as fi dispus sa mai dau bani dar pentru un telefon mai bun nu pixi sau maicrosoft-u ala

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spune-le ca mergi la Protectia consumatorului, sa vezi ca imediat vor gasi un telefon, macar cum a fost al tau.
La noul telefon trebuie sa-ti dea iarasi 2 ani garantie, nu doar ce ti-a ramas de la celalalt, dar tot in cadrul contractului actual (nu sa-ti faca contract nou).

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a putea verifica situatia intampinata de tine in magazin, te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon si numele complet, prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

| doiaruxxx explică:

Orange tado ma scuzati de greseala