| RAY a întrebat:

Despre Samsung s7 ce parere aveti? merita cumparat? sau sa cumpar iphone s6?

Răspuns Câştigător
| Kiwibibilă a răspuns:

IPhone 6s logic. De fapt iPhone în general pentru că are iOS, care face telefonul sa mearga al naibii de uşor, are difuzorul pe lateral, performanţele nu scad odată cu trecerea timpului (şi asta vine din partea unei utilizatoare de iPhone 4s în 2017 laughing ), aplicaţiile le iei din appstore şi toate sunt testate şi bune, faţă de google play unde sunt ănşpe mii de aplicaţii la fel şi niciuna nu face ce promite), are camera foarte bună, e extraordinar de uşor la mână (nu cărămida mea bineînţeles, dar ca 6s-ul nu am mai văzut, deci e atât de subţire şi uşor şi chiar nu se compară cu cărămizile de Samsung care sunt imense şi foarte groase de nu le poţi ţine nicăieri), sunt făcute din materiale de calitate, şi, de ce nu, arată foarte bine. Samsungul e pur şi simplu hidos din punctul meu de vedere. Plus că are memorie mai mare ca Samsungul, beneficiind şi de 256 Gb. Apoi îi mai poţi da şi upgrade următoarei versiuni, de exemplu unui iPhone SE îi poţi da upgrade până la versiunea 6s. Şi îmi mai place că butonul home are recunoaşterea amprentei şi nu camera, mi se pare mai practic. Şi dacă pierzi telefonul poţi stoca datele în icloud şi recuperezi tot pe alt dispozitiv. Chiar îşi merită toţi banii.
Şi ca să fiu drăguţă îţi spun şi nişte puncte slabe... La Apple trebuie să plăteşti pentru mai tot, trebuie să mergi la service pentru orice problemă, nu poţi să-i scoţi cartela când vrei.

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E o rivalitate intre Samsung si Iphone, ambele au avantaje si dezavantaje, in primul rand sistemul de operare Android are multe fail-uri,, in timp ce IOS pare sa fie mai complet din punctul asta de vedere, preturile sunt apropiate intre cele 2, eu zic totusi sa alegi iphone-ul...

| J0B0MAT a răspuns:

Iar îţi schimbi telefonul? Samsung aş alege mereu.

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

2 anii e de ajuns cu a5, mia cam facut par alb

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Eu îl am pe al meu cam de vreo 5 ani şi merge super.

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Ce model

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Note 2

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Noi am mai vorbit?

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Dăăh

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Acuma mi-am amintit

| OX_Razvan_2002 a răspuns:

Depinde dacă ești un iubitor de Android atunci merita suta la suta cumpărat Samsung S7, deoarece camera este de 12 megapixeli fata de IPhone 6 care are camera de 8 megapixei, cauta site-uri de comparare a telefoanelor mobile și vei vedea ca Samsung S7 este mai bun decât IPhone 6, părerea mea

| tzumpig a răspuns:

Nu exista grad de comparare intre IOS si Android. Simplu si sigur. Android-ul este un haos total. Detinatoare de iphone 6 si Samsung S6.