| sharkyyyx a întrebat:

Doresc sa iau un telefon (din nou) si este sigilat, pretul este foarte bun, stocare de 256 in loc de 128. Telefonul este un iPhone 14 Pro Max la 3500 lei, este la 400km de mine tipul si a fost de acord sa trimita prin OLX cu verificare. Pot cumva sa imi iau teapa? Am mai cumparat o data un iPhone, mi l-a trimis fara verificare si era o caramida, nici macar cutia n-a pus-o.

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Voi nu o sa va invatati niciodata.
Frate vrei lucru nou? cumpara-l din magazin, e plin netul de escroci si tepari

| johnnny123 a răspuns:

Ți-ai pus vreo secundă întrebarea de ce ți-ar vinde cineva un iPhone 14 Pro Max sigilat la jumătate de preț?

Nu doar că "poți" să-ți iei țeapă, ci garantat îți vei lua țeapă.

| king5151 a răspuns (pentru johnnny123):

Poate are foarte mare nevoie de bani, te-ai gandit la asta?

| johnnny123 a răspuns (pentru king5151):

Poate... Dar ce variantă crezi că are o probabilitate mai mare?

1) Ca un om cinstit care și-a cumpărat un IPhone 14 ProMax să aibă brusc nevoie de bani (chiar înainte de a apuca să-l scoată din cutie) și să-l ofere la jumătate de preț pe OLX

sau

2) Ca un necunoscut de pe OLX să încerce să-ți dea țeapă?

| sharkyyyx explică (pentru johnnny123):

Trimite prin livrare cu verificare.

| johnnny123 a răspuns (pentru sharkyyyx):

Ok, văd că te-ai convins deja singur că totul e în regulă și refuzi să-ți pui întrebarea "de ce mi-ar da cineva un IPhone de top sigilat la jumătate de preț?"

Ce să zic, sunt banii tăi. Mult succes!

| sharkyyyx explică (pentru johnnny123):

Am scris dar am uitat sa trimit, scuze. A zis ca a cumparat un stoc de electronice (ceea ce se poate vedea la el pe cont) din strainatate si vrea sa le vanda sa scape de ele. Nu stiu daca este ok sau nu, insa astept sa vina, il testez si asta este.

| sammie a răspuns:

La 3500 de lei? Nici nu vreau să știu ce cataractă primești.

| ReZiSTorr a răspuns:

Ai grija sa nu fie teapa telefonul, nu caramida si sincer, la ce iti foloseste iPhone 14 pro max? pentru lauda? Cand iti iei un asemenea telefon mai bine ti-l iei de nou si nu umblii cu SH

| sharkyyyx explică (pentru ReZiSTorr):

Are camera foarte buna, de care eu am nevoie, sunt obisnuit cu software-ul iOS de ani buni si am nevoie de o baterie mare, ceea ce pro-ul normal nu ofera. Nu sunt laudaros, daca eram il luam fix culoarea noua de la lansare sa vada toti ca am. Nu sunt asa.