| AlexStefan1 a întrebat:

E vreo diferenta ca dimensiuni intre Samsung J3 2015 si J3 2016? Vreau sa cumpar o husa pentru cineva si nu gasesc decat varianta 2015 si voiam sa stiu daca difera ca marimi.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu exista J3 din 2015
J3 a aparut in 2016
https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_J_series#Samsung_Galaxy_J3

Pe
www.gsmarena.com
sunt listate toate modelele existente, si acolo apare doar J3 2016

Prima varianta de J5 a aparut in 2015.
Si primul J7.

| AndreySomeone a răspuns (pentru NLS):

Exista si J3 modelul 2015, dar nu se gaseste pe gsmarena.

| NLS a răspuns (pentru AndreySomeone):

L-am gasit pe droidchart.
Ms.

| AndreySomeone a răspuns (pentru NLS):

N-ai pentru ce.

| AndreySomeone a răspuns:

Marimea nu difera aproape deloc, dar difera forma. J3 2016 este mai rotunjit la colturi, are camera, difuzorul si blițul amplasate putin altfel decat J3 2015. Eu ti-as recomanda sa mai cauti husa corecta, pentru ca din cate stiu nu se potriveste cum trebuie.