| 2handsUp a întrebat:

Eram pe telefon (android), vream sa intru pe un site si in timp ce se incarca mi-a aparut pe ecran un mesaj cum ca telefonul a fost infectat cu un troian (nu am antivirus). Spunea mai departe ca pentru 7 dispozitive din 10 acest virus poate fi fatal si ca daca vreau sa imi curat telefonul,sau ceva in genul, sa apas pe butonul de mai jos. Pe buton scria,, Elimina toti virusii" si cand am apasat s-a deschis google play la aplicatia Clean master. Credeti ca a fost ceva serios cu virusul? Eu am dat revenire la setarile din fabrica: credeti ca s-a sters si virusul, daca ar fi fost intr-adevar?

Răspuns Câştigător
| YoshiFan a răspuns:

Sunt doar reclame sa te sperie. Acestea promoveaza aplicatii FOARTE BUNE in metode FOARTE SLABE. (Da, se merita sa iti iei Clean Master, il am si pe telefonul vechi si pe tableta!)

5 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Tu chiar crezi asa ceva? Sunt niste minciuni, nu ai nici un virus.

| Bog312 a răspuns:

Se poate sa fi fost un virus. Telefonul are si el ceva protectie contra virusilor.

| Serban147 a răspuns:

Era doar o reclama, sunt false acele mesaje!

| DeedeDeX a răspuns:

Uite aici un antivirus : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trustgo.mobile.security
Am un prieten car eil foloseste si e foarte multumit.

| ledtronics a răspuns:

E VIRUS! Nu instala! Te pacaleste! Nu ai niciun troian!