| DaciaRomania a întrebat:

Este adevărat că se va interzice și în România folosirea telefoanelor de către elevi, in școală? Știți ceva?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

E deja interzis, din câte știu eu. Poate nu se aplică așa, cu rigurozitate, peste tot. Dar am o fiică la gimnaziu și pe perioada orelor telefoanele sunt puse într-un dulap special amenajat, sub cheie, și li se restituie la plecare.

| DaciaRomania explică (pentru adryang78):

Atunci e bine. Dar nu e peste tot așa!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deja interzis?

| mODIN a răspuns:

E o lege imposibil de aplicat.
Eu lucrez intr-o unitate militara. Si aici e legea ca n-ai voie in aproape nici o sala cu telefon. Sunt semne pe usi, camere pe hol, si dulapioare pe fiecare etaj unde sa lasi telefonul. Nu exista un singur om aici care sa si-l lase undeva, ca efectiv nu ai cum sa impui asa o regula.