| anutzik a întrebat:

Exista vreo metoda de a schimba cadrul de metal din jurul telefonuluii?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ai bani te poti adresa unui centru de reparatii si vei da atat cat nu se merita.

| tzze a răspuns (pentru neutrino):

laughing) eu pentru modelul meu ar trebui sa platesc 800 lei ca nu schimba doar marginea, si telefonul a fost luat la oferta 1620 lei laughing) deci as cam lua un telefon nou daca il repar de 2 ori.

| express11 a răspuns (pentru tzze):

Lasa ca iei altul, si-l trantesti si pe ala!

| tzze a răspuns (pentru express11):

Ee o diferenta intre a-ti scapa ceva din mana si a tranti. Hai sa nu o dam ironii ieftine, faceam referire ca reparatia in sine poate costa cat jumatate din telefon.

| express11 a răspuns (pentru tzze):

Nu fii rea, glumeam.cumpara-i flip box, sau o husa ceva.

| tzze a răspuns (pentru express11):

Nu sunt rea, doar ca mi s-a parut o ironie cam deplasata, nu mi-o lua in nume de rau dar na. Cea mai ieftina solutie e sa imi iau o husa normala, mai ales ca am vazut recent modelul asta de huse :) https://www.youtube.com/watch?v=mYu37F_BgmI

| express11 a răspuns (pentru tzze):

Eu as opta pentru husa care se deschide. daca il scap pana jos se poate inchide si protejeaza ecranul.si cea de sus este ok.

| tzze a răspuns (pentru express11):

Merci mult de sfat. Faza e ca aveam flip cover cand l-am scapat si parca de aia as renunta la acest tip de husa in favoarea unei huse ca cea din clip.

| express11 a răspuns:

Aceea este intr-un fel sasiul telefonului.pe ea se pune componentele telefonului.o sa dai o gramada de bani degeaba.