| BloodyMaryBloodyMaryBlodyMary a întrebat:

Funda! Nu stiu ce s-a intamplat cu telefonul meu,cand vreau sa intru la contacte imi apare "Initializare SIM" si dupa nu imi apar toate numerele de telefon, doar alea de pe telefon.Ce sa fac?sad

9 răspunsuri:
| availablehandyman a răspuns:

Desfa capacu scoate bateria si pune o hartie, o hartiuta mica peste sim si pune bateria peste, nu iti vede cartela si de aia! funda pls

| Bizzle a răspuns:

Probabil ai scos Simul iar numerele nu leai inregistrat pe sim ci in telefon si doar cateva pe sim de aceea nu-ti apar toate ai scos simul sau ai apasat din greseala ceva gresit si ai sters din numere nu stiu ce sa zic... oricum Bafta!

| XDeiutzaX a răspuns:

Poi verifica cartela de memorie s-ar putea sa nu o ai sau sa nu fie buna ori nu merge ceva la tel taubig grin

| Iσαηα a răspuns:

Păi. cred că ar fi bine să încerci să mai pui odată cartela. Poate s-a mișcat din greșală. Succes :*

| мαяijüαηα a răspuns:

Da la setari si alege de acolo afisare contacte si bifezi si sim dar si telefon:d

| PAmy99 a răspuns:

Nu poti face nimic. Inseamn ca ti s-a ars cardul...iti poti da seama daca intr-adevar s-a ars daca il scoti si frige

| danielaspiridon a răspuns:

Cartele ta nu a fost pusa bine. Iti sugerez sa o scoti din telefon si apoi sa o bagi mai bine. Succes big grin

| Vasile_Vasy_1994 a răspuns:

Poate unde face contact cartela SIM cu telefonul e ceva ars sau sters intreaba un om de se pricepe in electronice sa stii daca e cum zic eu

| gabyy1997 a răspuns:

Cred ca cartela ta sim numai face contact cu tellu tau. funda pls?tongue