| AnOonnimmm a întrebat:

Hei!
Am o întrebare
Cât m-ar ține 150gb de date mobile?
M-ar ține o lună?

Răspuns Câştigător
| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Eu îți spun din experiența mea deoarece, folosesc mult Google, you tube și mi-am monitorizat traficul de internet tot timpulprin tot felul de metode, te-aș sfătui să-ți pui limită la datele mobile, tu vei alegi limita, și atunci telefonul te avertizează dacă treci de acea limită printr-o notificare, sau să descarci anumite aplicații care îți arată în timp real cât internet consumi. Poate ține și mai mult de o lună dacă folosești google, Facebook, astea le poți folosi foarte mult deoarece nu consumă multe date mobile undeva până în 300 de kb/s adică chiar și sub 300 kb/s.cu condiția să nu fuzioneze videoclipuri pe google că acestea pot consuma peste 1Mb/s chiar și și 1, 5 Mb/s pe secundă ceea ce înseamnă 60, 75 Mb pe minut, și pe you tube te poate ține mai mult de o lună, dar să folosești rezoluția (calitatea) mică gen 360p sau maxim 480p asta ar însemna până în 500 de kb/s sau puțin mai mult, te poți uita și la mai multe filme întregi dar nu 4k, undeva la 360p sau 480p, eu ți-aș recomanda să descarci filmele, deoarece unele se pot complet descărca cu 700MB, niciun GB, pe cănd dacă le vizionezi online, îți ia mai mulți GB la un film vizionat

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă descarci sau te uiți la filme la greu, intr-o săptămână i-ai păpat, altfel, ajuuuunge!

Bula
| Bula a răspuns:

150 Gb poate fi cca.:
- 1 film de 2 ore, in format 4K, sau
- 25 ore muzica mp3
- o mica biblioteca scrisa, in format doc sau pdf
- etc.

Totul depinde la ce te vei uita in aceea luna.
Filmele si transmisiunile video (mai ales cu rezolutie mare) consuma cel mai mult.