| MadaaaMadalina a întrebat:

Hei. Am o mică-mare problemă cu telefonul. Să o iau cu începutul, ieri m-am dus cu el la un service şi i-am schimbat softul. Totul bine-mersi până la mesaje. Nu pot trimite şi nu pot primi mesaje. Ţin să menţionez că aşa mi se întâmpla şi până să-i schimb softu-ul. Eh, faza este că atunci când introduc SIM-ul în alt telefon merge foarte bine, fără pic de problemă. Defectul e undeva la telefon dar nu îmi pot da seama de ce face asta. Menţionez că este un Alcatel one touch x'pop.
Funda celui mai util răspuns şi mulţumesc enorm.

1 răspuns:
| miTzuliK93 a răspuns:

Ia incearca sa te duci in Messages -> Settings -> Message Center -> schimba numarul in +13123149810 (cel de la SMS Service Center, sau ceva de genul)