| biancaanamariat a întrebat:

Hei. Am un Samsung galaxy s2 si nu imi mai merge bine, il am din 2010 si a cam trecut prin multe. vreau sa-mi iau altul iar bugetul meu este de 1000 de lei. Ma gandeam la un LG g2 mini sau Huawei ascend g6, voi ce ziceti? help

Răspuns Câştigător
| Mirceaeliade a răspuns:

Cumparati Lg G2 Mini http://bit.ly/1onoPnP
Eu in locul tau as fi cumparat un Allview x1 Soul este foarte bun.
Si cum zica mihaita din berceni "firmele astea care sunt facute peste noapte" Adica cum e Allview care a aparut acum 2500 nopti mai exact (5-6 ani). Oameni stupizi comenteaza aiurea de 5-6 intrebari incoa numai de mihaita zicand prosti dau.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Mirceaeliade):

Si sa stii ca telefoanele nu se aleg dupa marime si culoare ca poate asa crezi

| Mihai1810 a răspuns (pentru Mirceaeliade):

Ce e mircica te-am facut si nu mai ai ce sa zici?

| Mirceaeliade a răspuns (pentru Mihai1810):

A? Nu sunt un disperat sa stau toata ziua la pc ca tine. Nici nu am apucat sa citesc. Acer? Wtf Acer chinezarie? Gata sti ce? am tacut mergi cu Dumnezeu cand ai spus Acer ai spus de fapt " sunt un copil de 14 ani care nu stie ce vorbeste"

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Iti recomand urmatoarele. Si ce ai ales tu e ok, dar...
moto g: http://bit.ly/1pJOuFp
xperia z(peste buget): http://bit.ly/1onvGh0
xiaomi mi3(in china e cum e Samsung-ul la noi)(si ca si hardware, adica prcesor si gpu, are ce are si note 3 de altfel): http://bit.ly/1uDeJ20
xperia sp: http://bit.ly/1uDeQug/.

| Mihai1810 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei Sony xperia sp. in nici un caz sa nu te gadesti sa-ti iei huawey, Allview sau alte firme aparute peste noapte gen vonino Acer, prestigio etc

| Mihai1810 a răspuns:

Asculta de recomandarea mea. o sa fie mai bine pentru tine Sony xperia sp e mai bun ca LG g2 mini:
chipset mai bun, procesor mai bun, gpu mai bun spatiu mai mare de stocare. si in nici un caz nu lua Allview pentru ca sunt chinezarii, au chipseturi mediatek care sunt varza. de asemenea nu-ti lua nici Huawei si nici firme aparute peste noapte gen vonino, pretigio, Acer etc. eu te sfatuiesc pentru binele tau daca vrei sa-mi asculti sfatul bine daca nu tot la fel.

| Mirceaeliade a răspuns:

Si pentru tine mihaita uitete cand a aparut Allview poate te trezesti la realitate are 10 ani de cand poarta numele. http://www.allview.ro/despre-allview/despre-companie/

| Mihai1810 a răspuns (pentru Mirceaeliade):

Eu nu ma refeream ca Allview e aparuta peste noapte, ma refeream ca sunt niste jafuri de telefoane care se strica repede

| sheamus12 a răspuns (pentru Mirceaeliade):

Ba, sunt convins ca toate telefoanele Allview sunt originale sub licenta Allview Romania si respecta cele mai inalte standarde de calitate. Astia de la Allview sunt ai drqŞ aduc telefoane din china rebranduite si le fac o vraja care le dau calitate mai mare ca Samsung, Sony etc

| Mirceaeliade a răspuns:

Prin chinezarie noi romani intelegem "lucru prost" ca daca stai sa te gandesti toate produsele sunt chinezesti. SI iphone e chinezesc nu? doar e in China facut.
Ia citeste aici http://en.wikipedia.org/wiki/Acer_Inc.
ce zice acolo? in ce an a fost facuta, cifra de afaceri, etc. Of omule las-o asa nu are rost sa ma cert cu tine, nu intelegi esti greu de cap. Eu iti inteleg "offul tau" cu "cumparati LG, Sony, etc" da nu zic ca sa cumperi un LG e rau, doar ca platesti foarte mult pe brand si nu merita. Plus ca majoritatea Allview nu are chipseturi mediatek

| Mihai1810 a răspuns (pentru Mirceaeliade):

Toate Allview au chipset mediatek in afara de 1 sau 2 informeaza-te si dupa vorbeste

| Mirceaeliade a răspuns (pentru Mihai1810):

Pai tocmai, ma uit la unu acum care nu are chipset mediatek si de aia te intreb. Tu ai fost informat sau nu? Ca nu imi dau seama. Daca erai asa informat nu stiu cum ai facut eroarea de a spune ca Americani sunt prosti. Daca o sa zici ca cuvintele alea nu le-ai zis tu gandeste-te de 2 ori mai bine.Americani sunt prosti ca in institutile lor se foloseste Acer, vor sa iasa in pierdere nu? eh ce sa si faci

| Mihai1810 a răspuns (pentru Mirceaeliade):

La ce te referi?