| oSheDevil a întrebat:

Hei.

Am un telefon Huawei y530 de cateva luni.
Problema este ca imi merge foarte greu. Fie mi se deschide tastatura foarte greu fie trebuie sa astept foarte mult sa mi se deschida aplicatie ceva. Am incercat sa ii dau repornire din fabrica dar imi merge cateva zile bine si dupa aceeasi problema.
Am incercat si cu antivirus eset nod 32 crezand ca poate am vreun virus dar nimic.

Nu mai stiu ce sa fac.
Ma poate ajuta cineva?
Funda.

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Prima data dai o resetare la setarile din fabrica.
Dupa instalezi Clean Master. Mai stergi din cand in cand fisierele inutile si mai dai un boost cand merge greu. Poti face o icoana pe ecran si dai direct.
E un telefon slab. Se gaseste lag si pe GalaxY S6 EDGE + care e cel mai bun telefon in 2015 cica. Dar Clean Master chiar ajuta! Bafta