| Rockat a întrebat:

Hei! Am un Vodafone Smart III, Android 4.1.1, e posibil sa-i fac update la 4.3?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU îţi recomand să instalezi Android 4.3 deoarece modelul tău de telefon NU are cerinţele MINIME de sistem pentru acest tip de Android!

În acest caz, telefonul se va BLOCA sau va sacada în aplicaţii!

Ai nevoie de 1 GB RAM şi cel puţin procesor de 1, 5 GHz single core ( sau un dual-core de 1 GHz )...

Iar modelul tău NU are această configuraţie - vezi specificaţiile la linkul :
http://www.gsmarena.com/vodafone_smart_iii_975-5464.php

Dacă instalezi un Android customizat ( cu root ), cerinţele de sistem vor "scădea", dar la acel Android NU vei mai avea disponibile toate avantajele/funcţiile v. 4.3 - deci, îl instalezi degeaba :(

Vezi alte detalii la linkul :
http://static.googleusercontent.com/.......3-cdd.pdf

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este posibil

| Rockat explică (pentru anonim_4396):

Ști cumva și de unde să ia-u update-ul?

| KiLlErU21414346 a răspuns:

Da este posibil dar trebuie sa descarci un custom rom adica softu modificat si sa-l instalezi cu odin